18 Ağustos 2014 Pazartesi

ClaymoreDünyada çok eski zamanlardan gelen insanların yaşamlarını yiyen Youma denilen  yaratıklar vardır. Uzun bir zaman boyunca, insanlar onlarla yaşamak zorunda kalmışlardır. Yarı insan yarı canavar olan Claymore olarak bilinen dişi askerler Youma' yı gerçek formuna götürebilen ve bir silah olarak büyük bir kılıcı taşıyabilen gümüş gözlerle insanların Youma adlı canavarlarla mücadele vereceklerdir.

Bir gün Clare adındaki bir Claymore, gittiği bir köyde küçük bir çocuğun abisini ele geçiren Youma' yı öldürür. Çocuk ona minnettardır fakat o bunu sadece işi olduğu için yaptığını söyler. Köylü, Youma çocuğun abisi olduğu için çocuğu köyde istemezler ve köyden atarlar. Clare, onu yanına alır ve yaşamak istediği köyü bulana kadar kendisiyle aşçı olarak yolculuk edebileceğini söyler.

Clare'in bir Claymore olmasının tek nedeni, çok sevdiği, ablası yerine koyduğu Teresa'nın bir Uyanmış Varlık tarafından acımasızca öldürülmesidir. Clare onun kanını kendi kanına enjekte ettirmiş ve Teresa'nın intikamını almak için Priscilla isimli Uyanmış Varlığı bir gün öldürebilmek için örgüte üye olmuştur.

+ 16 şiddet içerikli anime severler için Claymore iyi bir tercih olmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder